PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7997}

Nagłe zderzenie

Sudden Impact
7,4 16 840
ocen
7,4 10 1 16840
4,3 3
oceny krytyków
Nagłe zderzenie
powrót do forum filmu Nagłe zderzenie

Świetny klimat. Po pierwsze zderzenie Harry'ego i jego "brudnych" choc sprawiedliwych zasad, z małomiasteczkowością, gdzie "upodobania" gliniarza robią na wszystkich negatywne wrażenie.

Harry ściga mordercę, aż w końcu dochodzi do tego że musi ścigać ofiarę mordercy.
A sam morderca kieruje się zresztą takimi samymi zasadami jak Harry. Jeśli ktoś popełnił zbrodnię, a "prawo" go nie ukarało, to i tak musi zapłacić.

Komiczny motyw z psem.
Kilka zabawnych momentów na rozluźnienie: tj. Harry goni złodzieja busem z domem starców i moherowa sędziwa społeczność popiera go w tym procederze ;d Tak jest!
Harry ma na pieńku z gorylami "zabitego" mafiosa.

Dałbym maksimum, gdyby nie przeciąganie końcówki i to wejście Harry'ego na finał. Niby świetne - ale do mnie nie podchodzi. Owszem Harry to oTata-Sprawiedliwość i musi dać "synkowi zbrodni klapsa". Ale ten podkład i bandziory sikające w majtki na Harry'ego w cieniu z magnum 44 do mnie nie trafiło. To nie komedia.

Eastwood jakoś wybrnął, choć popełnił kilka błędów. Niezłe odświeżenie serii po bardzo średnim poprzedniku.

Dałbym 8. Ale to w końcu Harry i dalej rozwala magnum 44. Podciągam do 9.

Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 9
akira894

Strasznie podoba mi się ta recenzja, zarówno jak podoba mi się "Nagłe..."!
W zasadzie to, co napisałeś powinno wystarczyć, zgadzam się z tym. Harry mistrz pomimo wieku i zmieniających się wokół zasad. Nie odpuszcza i idzie wciąż swoją drogą.
Jest tutaj cytat, który mnie po prostu zniszczył, (Callahan) "Dla mnie jesteś psim gównem. Z psim gównem wiele się może zdarzyć, wyschnie i je rozwieje wiatr albo ktoś w nie wdepnie i rozgniecie. Więc radzę, uważaj gdzie pies cię wysra" - ma klasę gość!
9/10! Klasa sama w sobie i fajna historia w tejże części.

ocenił(a) film na 8
akira894

Podpisuje sie:)

ocenił(a) film na 6
akira894

w końcówce nie było Magnum tylko AutoMag

ocenił(a) film na 8
akira894

Podpisuje się w całości :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones