PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=618}

Władza absolutna

Absolute Power
7,1 22 616
ocen
7,1 10 1 22616
6,3 3
oceny krytyków
Władza absolutna
powrót do forum filmu Władza absolutna

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że bardzo cenię twórczość Eastwood'a i uważam go za świetnego reżysera i aktora, jednakże ten film to nieporozumienie.

Już na starcie odpycha ślimacze tempo akcji (scena z włamaniem/morderstwem), ale nie to jest najgorsze. Razi masa błędów logicznych, np.
- ochroniarze podczas 'sprzątania' miejsca zbrodni spakowali wszystko do czarnych worków, a w dalszej scenie ich szefowa otworzyła tylko torebkę ofiary i wpadła w histerię, że zapomnieli narzędzia zbrodni (swoją drogą jej gra aktorska - po prostu tragedia),
- kolejna rzecz - w czasie kiedy ochroniarze biegli do pokoju Eastwood zdążył spokojnie się spakować, zabrać nóż, zamocować linę i zejść na dół - co musiało trwać co najmniej parę minut. Gdy ochroniarze zobaczyli go na dole, od razu rzucili się w pościg - patrząc po odległości uciekiniera od nich, zbiegnięcie na dół zajęło im jakieś 5 sekund, albo i mniej.
- podręczne noktowizory - z pewnością wozili je cały czas ze sobą...
- ucieczka - mimo, że las wokół posiadłości był ogromny to oni od razu wiedzieli, którędy ucieka Eastwood (chociaż na początku go nie widzieli),
- koperta ze zdjęciem noża dostarczona przez Eastwooda. Nie miał na sobie rękawiczek i zostawił swoje odciski palców, które były w bazie danych - co za tym idzie, ludzie prezydenta mogli od razu zacząć go szukać.
To tylko kilka błędów logicznych.
Warto dodać momentami beznadziejną grę aktorską, np. wrzask prezydenta podczas ściskania mu ręki na uroczystym bankiecie, głośna rozmowa o dokonanej zbrodni podczas tańca, czy też uśmiechanie się szefowej gabinetu prezydenckiego podczas konferencji prasowej związanej z zabójstwem (przecież paparazzi robili nonstop zdjęcia i z pewnością byłaby następnego dnia na pierwszych stronach gazet).
Podsumowując - nie mam pojęcia jak film z tyloma błędami może być tak pozytywnie postrzegany...

ocenił(a) film na 4
Sanchez69

popieram przedmówcę, raziły mnie te same błędy i jeszcze kupa innych...

Sanchez69

Właśnie wolę książkę Pana Balddaciego od filmu którą szczerze polecam bo nawet wiele faktów z książki w filmie jest zmienionych a to razi.. pozdrawiam

ocenił(a) film na 4
Sanchez69

Źle postrzegasz ten film. Patrzysz na niego jak na kryminalny thriller, a to po prostu jest komedio& dramat ;)
stąd taka wysoka ocena

ocenił(a) film na 6
Sanchez69

Jakbym sam to napisał. Wszystkie wpadki logiczne, które wymieniłeś również odnotowałem z niemałym rozczarowaniem.

ocenił(a) film na 6
Sanchez69

Dodam jeszcze, że dłużyzna i bylejakość scen schadzki prezydenta i pogoni za Clintem skutecznie zniechęciły mnie do przebrnięcia przez film za pierwszym razem. Dopiero za drugim razem zmusiłem się by go zaliczyć.

Sanchez69

Dzień dobry

Debiutuję na tym portalu...

Co do filmu to "Czysty Clint Eastwood"
Po pierwsze , na papierze nie znajdziecie odcisków palców, tak to działa.
Scena ze schodami, za długa nierealna , przyznaję...

Cała reszta żalów, to frustracje, tych co piszą te smutki. Niedoszli krytycy filmowi.

Analizujecie ten film, jakby to był film "Dokumentalny".
Powodzenia.

To jest zajebiste kino

PS
Właśnie obejrzę ten film po raz .... zgubiłem rachubę ....

Poszukajcie sobie, braku logiki w :
Czy leci z nami pilot.
oraz,
Naga broń : Z akt Wydzia..
David Zucker

Czy, ktoś to krytykuje ???


ocenił(a) film na 7
niuniekpcb

no dokładnie

ocenił(a) film na 6
niuniekpcb

Niestety nie masz racji co do odcisków palców na papierze, są i to bardzo wyraźne.

ocenił(a) film na 8
niuniekpcb

Popieram ! Świetny film i nader często go oglądam, nie przeszkadza mi że znam go nieomal na pamięć :)

Sanchez69

Według mnie największa skucha to była wtedy jak tajne służby zepchnęły córkę z klifu, przyjechał Clint, popatrzył sobie z tym czarnym w oczy i tamten odjechał... tak to chcą zabić Clint , a jak bo mają w zasięgu ręki na uboczu to dają spokojnie przejechać by się zajął córką... paranoja...

ocenił(a) film na 6
flajek

Tez ta scena mnie zdziwila.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones