Clint Eastwood

Clinton Eastwood Jr.

8,9
74 513 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Clint Eastwood

Jest dla mnie ikoną kina, a już na pewno esencją westernów. Mówi się że dobry aktor zagra wszystko, tylko że wtedy gra pozostaje grą, to się tyczy szczególnie filmów akcji, Eastwood w westernach za bardzo grać nie musiał, nie musiał na siłę udawać mężczyzny, przebijała przez niego jego silna osobowość, wyraz twarzy, zdystansowana osobowość, krótkie i dosadnie wypowiadane kwestie, naturalność. Western jako gatunek mnie nudzi- odbieram je jako banalną i kręconą na siłę zabawę w strzelanie (bez konkretnej muzyki, gry aktorskiej i fabuły). Dopiero westerny z Eastwoodem mnie zahipnotyzowały- komizm, samiec alfa, idealnie pokazana chciwość ludzka, skomplikowane relacje nieufających sobie ludzi, forma satyry na życie, psychologizacja postaci, idealne napięcie budowane stopniowo, osobliwe ujęcia kamery, po prostu klasa.

katja_18

Ten obraz mężczyzny jest zbyt przejaskrawiony jak dla mnie.
A potem ludzie się dziwią, że robią sobie sami problemy i nie akceptują słabości. Bezsens zachowania osobników męskiej płci nie przestaje mnie zadziwiać.

Ertix_Poke

no taka silna osobowość wiąże się ze śmiertelnie ryzykownymi zachowaniami, na co dzień lepiej nie naśladować

katja_18

Taka jest prawda, niestety.

katja_18

'taka silna osobowość' - polecam dodatkowo seans filmu 'Misja' z 1986 roku, a zwłaszcza rolę Roberta De Niro w owej produkcji; doskonale pokazane, jak uchrzani się czasem człowiek, który musi postawić na swoim

Ertix_Poke

Jako chłopczycę bajerowały mnie zawsze sceny typu pet w ustach, spluwa w łapę i do przodu. Ale poszłam do roboty i okazało się, że trochę mediacji też nie zaszkodzi. Inaczej walczysz, spalasz się, a końcowy wynik i tak marny. W sktócie - trafiła kosa na kamień, chłopczyca na chłopczycę. I czasami najlepszy sposób to ugiąć się i zadziałać po kobiecemu.

TangoAndWaltz

Co też i czasem mistrz Clint robi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones