PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6574}
7,5 5 281
ocen
7,5 10 1 5281
7,3 3
oceny krytyków
Jeremiah Johnson
powrót do forum filmu Jeremiah Johnson

Prawdą jest to, co pisano już tutaj. Dziś takich filmów już się nie kręci. Niestety.
Film bardzo oszczędny jeśli chodzi o formę, ale dla mnie bardzo bogaty co do treści. Oszczędne dialogi. Bez zbędnej paplaniny. Fantastyczne plenery. Świetny scenariusz, w tym zarysowane postaci- przede wszystkim tyt. bohatera. Tak facetów dziś w kinie się nie przedstawia. Dla mnie najpiękniejsza scena to monolog Niedźwiedziego Pazura( jakże inny od monologów Cezarego Pazury na "kabaretach"Polsatu) i ostatnia scena, kiedy JJ przełamuje się i kończy krucjatę, znajduje ziemię(może teraz już swoją?), gdzie będzie żył wspólnie(obok?) tubylców. Po prostu kwintesencja wolności. Pycha!!!

ocenił(a) film na 8
hubek n.

Fakt,ta ostatnia scena wymiata ! Chyba najwiecej tresci bez wypowiedzenia slowa. Ktora jeszcze mnie powaliła ? Spiewajacy indianin w minucie smierci scigany przez JJ. Jak godzi sie z tym ze za chwile umrze.Fajnie zrobione. Wogole klimat filmu troche jak w " Pewnego razu na dzikim zachodzie"

ocenił(a) film na 10
Radmar23

Ale przecież on go właśnie nie zabił.

ocenił(a) film na 6
hubek n.

Jak zobaczyłem zwrot 'genialny manifest wolności' od razu przypomniał mi się film "Dersu Uzała" Kurosawy. Cholernie dobry klimat, na każdym kroku walka o życie, gdy natura ma przewagę.

ocenił(a) film na 9
qqryqu

Dersu Uzała jak najbardziej, ale też Into the Wild Seana Penna!

ocenił(a) film na 8
miczum

into the wild to gniot, opowiadający o chorym psychicznie człowieku

hubek n.

Ostatnio takie śliczne plenery amerykańskiej przyrody widziałem w Zjawie z 2015. Wiele ujęć można wydrukować, oprawić i powiesić na ścianie jak obraz. Góry przepiękne!!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones